Transportation & Mobility

Jakość, standardy i regulacje

Sektor Motoryzacyjny i Transport, określane przez Dassault Systemes jako Transport i Mobilność, są jednymi z kluczowych sektorów Przemysłu. Sektor motoryzacyjny wiedzie prym w innowacyjności i użyciu rozwojowych technologii. Łącznie, zarówno transport jak i motoryzacja mierzą się z szeregiem wymagań związanych z tymi obszarami a dotyczącymi efektywności, bezpieczeństwa jak również i uwarunkowań związanych ze środowiskiem. Sukcess na tym rynku zależy od posiadania kompetencji by takim wymaganiom sprostać a możliwość szybkiej reakcji prowadzi do zwiększenia konkurencyjności.

Producenci – (z ang. OEM) jak i dostawcy każdej wielkości –  często podejmują krytyczne decyzje, które maja wpływ na ich produktywność, zgodność z przyjętymi normami czy też własną reputację. Rozwój produktów, szczególnie samochodów, jest narastająco związany w globalną współpracą i dużą presją do dostarczania produktu o właściwym czasie na odpowiedni rynek.

Platforma 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes pozwala producentom i ich dostawcom przyśpieszyć rozwój produktów jak i zwiększyć szanse sukcesu na trudnym i wymagającym rynku. Rozwiązanie PLM zbudowane na platformie 3DEXPERIENCE oferowane dla sektora motoryzacyjnego, pozwala jego użytkownikom na:

  • Projektowanie całego systemu – od wymagań do funkcjonalnego produktu
  • Śledzenie całego cyklu życia produktu począwszy od wymagań i pomysłów oraz  zmniejszaniu rozbieżnosci pomiędzy tym co rynek wymaga a co jest produkowane
  • Zarządzanie złożonym cyklem rozwoju produktu
    • Wdrażanie standardów planowania jakości w krytycznych procesach jak APQP i PPAP
    • Wykonywanie wirtualnych testów by poprawić bezpieczeństwo, jakość i wartość produktów
  • Zarządzanie procesami i danymi związanymi ze standardami środowiskowymi (ELV, IMDS)
  • Używanie jednego miejsca (bazy) wszystkich informacji i danych związanych z produktem i procesami w całym cyklu życia.

Rozwiązanie PLM zawiera cały szereg procesów specyficznych dla tego sektora, między innymi: Opinie Klienta, Zarządzanie Programami, Zarządzanie porfoliem produktów, Zarządzanie konfiguracją (BOM), Zarządzanie zgodnością z regulacjami oraz Zarządzanie łańcuchem dostaw.

DYTRON ma bogate doświadcznia związane z sektorem motoryzacyjnym, szczególnie w odniesieniu ro rynku czeskiego i dostarcza pełne rozwiązanie PLM lącznie z konsultacjami, szkoleniami i wdrożeniem.