Profil

Profil firmy

Firma DYTRON została założona w 1992 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.  Spółka powstała z zamierzeniem promowania i wdrażania technologii związanych z trójwymiarowym modelowaniem (3D) oraz zarządzaniem dokumentacją techniczną. Założyciele Spółki mając wcześniejsze doświadczenia w tym obszarze zdecydowali się na dostarczanie rozwiązań o światowej klasie na czeski rynek. W tym okresie przemysł motoryzacyjny był najbardziej zaawansowanym sektorem pod względem takich technologii.

W 1994 roku, Spółka uzyskała autoryzację na sprzedaż CATIA – systemu CAD/CAM Dassault Systemes. W tym samym czasie, Spółka podzieliła się na szereg działów, każdy według specjalizacji. Dytron kontynuowała swój rozwój, w 1996 roku Spółka zdecydowała zbudować własną siedzibę – wielofunkcyjny budynek mieszczący biura projektowe, centrum serwisowe oraz centrum wsparcia technicznego.

Dzisiaj, poza siedzibą główną w Novym Jicinie, biurami sprzedaży w Pradze i Usti nad Labem, Spółka prowadzi działalność poza Republiką Czeską. Firma posiada Spółkę zależną w Polsce (Katowice) oraz pracuje we wspólnych projektach z DYTRON Slovakia s.r.o. (Bratysława).

Oferta Spółki bazuje na produktach Dassault Systemes i jest ukierunkowana na rozwiązania 3D oraz Zarządzanie Cyklem Życia Produktu (z ang. PLM). Oferta zawiera:

  • Oprogramowanie i narzędzia do modelowania w 3D, zarządzania informacją i współpracą,
  • Komplementarne usługi związane z powyższymi platformami takie jak konsultacje, zarządzanie projektami, wdrażanie i wsparcie procesów,
  • Bogatą wiedzę i doświadczenia z różnych sektorów
  • Doświadczony i kompetentny zespół,
  • Współpracę opartą na jakości, kreatywność oraz profesjonalnych rozwiązaniach

Oferta Spółki pomaga Klientom optymalizować procesy, znajdować oszczędności i pozyskiwać dodatkowe przychody – wszystko w celu zwiększenia konkurencyjności.

Dytron jest preferowanym partnerem technologicznym dla wielu Klientów. Począwszy od Dostawców do sektorów; Motoryzacyjnego i Lotniczego po firmy Zaawansowanych Technologii czy też związanych z Energią.

Spółka była i jest rozpoznawana jako najlepszy partner Dassault Systemes w Europie Wschodniej i Republice Czeskiej.

DYTRON s.r.o. jest niezależną i stabilną ekonomicznie Spółką czeską.